| Eugeniusu a întrebat:

Cum trebuie sa fac pentru a salva mereu tot ce descarc pe laptop in Disc E, si nu in Disc C (pentru ca acolo e Windows-ul si se ingreuneaza sistemul), dar fara sa ma tot intrebe, pur si simplu sa se descarce direct in E. As vrea sa mai stiu cum rezolv si problema cu AdobleFlashPlayer, pentru ca il am instalat, dar mereu cand intru pe anumite site-uri ma tot pune sa dau click pe "permite" inainte sa accesez. Vreau sa rezolv pentru a porni automat pagina respectiva.
Dau funda si vot pentru cine ma lamureste!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

1. a. Creezi un folder pe partitia E: (de exemplu "Descarcari"), iar in setarile browserului alegi acel folder pentru calea implicita de descarcare
1. b. Muti folderul "My Documents" pe partitia E: - dai click-dreapta in Start Menu pe My Documents - alegi Move to si faci setarile dorite.

2. Flash Player iti cere permisiunea daca este vechi, nu este actualizat. In Control Panel alegi vizualizare cu icoane, alegi "Flash Player", unde poti seta actualizare automata, confirmare pentru actualizare sau neglijarea actualizarii.
De asemenea, unde iti cere Flash Player, poti alege sa permiti o singura data sau tot timpul intrarea pe acel site.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Setarii = avansate =salvare pui sa se salveze intr-un folder, faptul ca cere asta e ceva normal dai alow sau permite mereu

| cezar003 a răspuns:

Daca de examplu folosesti Chrome, intri la Setari/Download si ii dai calea catre Local Disk (Ehappy si mai departe in ce folder vrei de acolo
Valabil pentru toate browserele,
Exista totusi o exceptie cand salvezi ceva poze care nu au optiunea "download" le descarci cu click dreapta "save image as" in acest caz mereu te va intreba unde sa salvezi pentru ca nu poti prestabili