| Neluuu a întrebat:

Cum trebuie sa fac sa ascult muzica in masina cu un modulator fm daca plec la drum lung (Romania- Spania). Trebuie tot timpul sa caut si sa reglez frecventele? Este foarte inervant. Poate ma puteti ajuta, dau funda.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Modulatorul FM are o memorie, ori poti sa-ti bagi stick in el. Sa zicem ca-l dai pe o frecventa, 90.0. Tu introduci modulatorul, cauti pe radio frecventa 90.0 si dai play. Si-o sa-ti cante ce canta la modulator. Nu trebuie sa mai schimbi nimic.