| David_Silviu_2001 a întrebat:

Cum trebuie sa fie racirea unui pc sa intre mai mult aer rece sau sa scot mai mult aer? O explicatie sau o schema m-ar ajuta foarte mult.

Răspuns Câştigător
| Racolatorul a răspuns:

Salut, racirea interiorului PC-ului se face prin eliminarea aerului cald din carcasa, acesta fiind produs de catre radiatoare, instalearea mai multor Coolere nu rezolva cu nimic, poti investi bani intr-un sistem de racire pe Apa/Gaz(Co2). Sau, daca iti este greu asa, renunta la capacul carcasei, dar urxa PC-ul pe birou ca sa fie ferit de praf.
Enjoy big grin