| GabrielPC a întrebat:

Cum verific daca un Samsung Galaxy S3 este replica sau original?

4 răspunsuri:
| TheTimeKiller a răspuns:

Prima data te uiti in meniu si vezi daca are google play. Daca are, downloadezi Antutu si faci un test(dureaza 5 minute) si la sfarsit iti arata modelul, punctele scoase(trebuie sa scoata peste 16 000) si te uiti de cat e camera, ce procesor are etc. O aplicatie mai rapida este cpu-z care iti arata os-ul si toate componentele lase. Specificatiile le gasesti pe net ca sa compari.

| LoveTenis a răspuns:

După greutate; după design-ul modelului

| GabrielPC explică:

As vrea sa il verific inainte sa il scot din cutie big grin stiu ca pe cutie scrie codul IMEI ma ajuta cu ceva daca bag codul IMEI pe net? pot afla daca e replica sau original?