| Jipa95 a întrebat:

Cunoasteti cumva vreo metoda cum pot da jos ventilatorul de pe acest cooler http://postimg.org/image/txkk0povj/ fara a fi nevoit sa scot cu totul cooler-ul? Vreau sa il curat de praf.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Are niste cleme cu care e prins de radiator, insa in principiu daca sufli puternic in el il cureti acceptabil de bine.

| Jipa95 explică (pentru KodrutZ):

Crede-ma ca am suflat de ma dor plamanii am bagat si teava de la aspirator acolo dar tot a mai ramas. Cum este mama maniaca in curatenie asa sunt si eu cu sistemul meuhee hee

| KodrutZ a răspuns (pentru Jipa95):

Atunci desfa clemele alea si curata-l.

| LuciWv a răspuns (pentru Jipa95):

Frate dar nu se baga "teava de la aspirator" e prea puternic si nu face cine stie ce, un aspirator de masina este mai bun, eu asa curat cooler-ul
Sau usor usor cu betisoare de urechi in locurile greu accesibile happy
Desi cum a zis si kodrutZ ar trebui sa aiba niste cleme din care sa se desprinda. eu nu fac asa.
Il iau cu aspiratorul de masina(este unul mic gen cat o mana de om de la cot in jos) sau cu betele de urechi...(dureaza cam 10-15 minute cu betele de urechi)