| ki4re a întrebat:

Curand vreau sa-mi proiectez un PC pentru gaming din piese, bugetul este de 1500 lei, m-am gandit sa ma folosesc de vechea UNITATE, pastrand carcasa, placa de sunet, placa de baza, sursa ( 450 w ), hard disk-ul ( 500 GB ). Deci ramane de cumparat procesor ( i3 3GHz ), placa video ( Asus NVIDIA GeForce GT 730 2 GB DDR3 ) si memorie RAM ( 4GB ). Ce credeti, este o idee buna sa folosesc si vechile piese? Nu va faceti griji, o sa ma ajute un specialist la montare, poate chiar si cu sfaturi dar vreau sa stiu daca ar putea aparea probleme mai tarziu... m-am gandit la varianata asta deoarece ma costa mai putin decat daca as cumpara toate piesele noi, probabil la 2000 lei si nu-mi prea convine. Deci?

1 răspuns:
| danutzu96 a răspuns:

Poate ne spui si noua modelul placii de baza si al sursei ca sa iti dam sfaturi altfel...