| danilageorge a întrebat:

D ce nu pot sa instalez drivelele? Audio si Video?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU dai detalii, ar trebui să ghicim?

Ai Pc sau laptop şi ce model/serie/număr?

Ce Windows ai instalat şi de ce ai nevoie de drivere?
Ai reinstalat Windows-ul?

Apoi, bănuiesc că poţi să le instalezi, dar NU sunt bune...

În rest, dannyel86 are dreptate!

| danilageorge explică (pentru bursuc001):

Am instalat ex sp 2 am pc am reinstalat windows

| danilageorge explică (pentru danilageorge):

Imi apare eroare cand dau sa-l instalez application already running

| bursuc001 a răspuns (pentru danilageorge):

Îţi spune că "aplicaţia deja rulează".

La ce anume îţi dă acel mesaj?
Când încerci să instalezi driver video sau sunet?

Apoi, dacă n-ai formatat hardul, de obicei NU se "pierd" driverele şi nu mai trebuie reinstalate.

De ce vrei să le reinstalezi?
Nu merge sunetul sau video?

De asemenea, e posibil să fie "încorporate" în placa de bază şi atunci nu ai nevoie de driverele lor separat...

Sunt multe chestii şi nu dai detalii, nu putem ghicii!

| danilageorge explică (pentru bursuc001):

Cand instalez MSI multimedia beyond 3d cand dau la setup Imi apare eroarea aia DC?

| dannyel86 a răspuns:

Ma gandesc la 2 posibile variante:
1. Nu sunt drivere-le potrivite pentru placa video, placa de baza
2. Sunt compatibile cu placa de baza si placa video, dar nu sunt compatibile cu sistemul de operare (xp/vista/win7)
Trebuie sa tii cont de ambele aspecte atunci cand instalezi drivere si alte softuri necesare pentru partea hardware din calculator/laptop.