| persseuss a întrebat:

Da ti mi si mie pasii cum fac un dvd cu muzica in nero11?
cel mai detaliat raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Ti-am raspuns. Erorile pot proveni de la DVD (unele sunt mai proaste, de la unitatea optica (uzata si scrie cu erori). Fa-l la fel cum l-ai facut si pana acum, dar alege "no multisession" si "finalize disc". Asa esti sigur ca de la Nero nu ai nicio eroare si il poti asculta pe orice. Daca in continuare ai erori e de la unitatea optica. Se intampla. Si eu am schimbat-o de 2 ori pana acum. Nu sunt prea rezistente.

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Daca nu spui ce eroare iti da e cam greu sa mergi pe ghicite. E simplu. Faci un DVD Data, treci melodiile dar acum vine partea importanta. Pe ce il asculti. PC, DVD player, DVD auto.
Cel mai bine, alegi "no multisession" si la meniul de "burn", alegi "finalize disk". Viteza nu mai mare de 8.

| persseuss explică (pentru horia2012):

Pentru dvd vreau sa l fac

| horia2012 a răspuns (pentru persseuss):

Ti-am raspuns. Erorile pot proveni de la DVD (unele sunt mai proaste, de la unitatea optica (uzata si scrie cu erori). Fa-l la fel cum l-ai facut si pana acum, dar alege "no multisession" si "finalize disc". Asa esti sigur ca de la Nero nu ai nicio eroare si il poti asculta pe orice. Daca in continuare ai erori e de la unitatea optica. Se intampla. Si eu am schimbat-o de 2 ori pana acum. Nu sunt prea rezistente.

| persseuss explică (pentru BTWIN):

Multumesc frumos.stiu si eu cum se face asa.dar cu nero 11 vreau sa aflu.pentru ca am facut un dvd si a mers dar dupa aceea am facut inca vreo 4 si imi da o eroare.si vreau sa vad unde gresesc eu sau daca e altceva.