| MirunaRaluca4 a întrebat:

Dacă actualizez softwareul se sterg fisiere sau aplicații?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| K0sti a răspuns:

Care software, sau trebuie sa ghicim?

| Otto2014 a răspuns:

Nu,si eu am actualizat, nu sterge nimic.

| Sellak a răspuns:

Daca te referi la OS-ul telefonului, poti sa-l actualizezi linistita, nu se sterge nimic. Nici pe iOS nici pe Android.

| Klandestin a răspuns:

Normal, eu stiu ca da. Adica iti ramane doar ce ai pe card si pe cartela...

| 8imal a răspuns (pentru Klandestin):

Banuiesc ca tu faci confuzie intre resetare si actualizare de sistem.In cazul cand faci o resetare la un android si nu numai, esti obligat sa stergi datele pentru a reveni la setarile din fabrica. la o actualizare de software inseamna ca : asta implica aducerea la zi a platformei pe care ruleaza dispozitivul si nu vad cum ar fi actualizat eliminand fisiere!

| darrio2007 a răspuns (pentru Klandestin):

Aiurea.

| JohannesZu a răspuns:

Nu Raluca, daca te referi la android si ti-a cerut telefonul actualizarea software-ului stai linistita ca nu se sterge nimic si te sfatuiesc sa o faci