| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai cont de Facebook e adevarat ca poti fi monitorizat de oricare dintre prietenii din lista? Si daca da, cum anume?

4 răspunsuri:
| petre059 a răspuns:

Exista o rubrica "urmareste" dar nu stiu sigur daca se activeaza singura sau trebuie sa o activezi tu

| DannyDiamant555 a răspuns:

Rubrica "urmareste" nu este pentru a monitoriza. E ca un fel de "adauga prieten". De ce crezi ca la paginile oficiale a cantaretilor sau a manelistilor sau nu stiu, scrie urmareste? Pt ca asa le poti urmari activitatea. Iar daca unul dintre prieteniitai are urmareste la pagina de facebook inseamna ca poti sa ii urmaresti activitatea.
Si da daca ai cont de Facebook poti fi monitorizat de moderatori. Adica, daca ai inchis Facebooku si tu intri pe diferite site-uri (xxx de ex) Facebook stie.
Mai mult nu stiu. Noroc

| Radeas1 a răspuns:

Nu poţi fii monitorizat de un prieten după facebook şi de nimeni în permanenţă. Asta presupune o artă avansată în informatică, şi sunt de părere că nu toţi sunt aşa de buni la PC-uri, plus că decât un obsedat ar încerca asta, un om normal poate doar îţi vizitează profilul.

| CinevaNou a răspuns:

Poti fi monitorizat doar de prietenii hackeri.