| dg_8687 a întrebat:

Daca ai un televizor de exemplu sa zic Samsung smart, trebuie sa ai si telecomanda smart ca sa o controlezi in totalitate? vorbesc aici de functiile smart?

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

De obicei da. Unele telecomenzi au butoane speciale pe ele pentru functiile televizorului. Vor merge si alte telecomenzi, dar cu alea nu vei avea scurtaturi sa intri direct in acea functie ca pe telecomanda originala.
Bft!

| SouLIce a răspuns:

Nu neaparat dar cu o telecomanda smart poti sa controlezi mai bine si mai repede tv-ul
Mai poti lua un kit mouse si tastatura