| Stoian_Denisa_2000 a întrebat:

Daca ai un windows xp pe laptop foarte slab, poti pune windows vista sau windows 7?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Vista sau Windows7 Starter. Ideea e sa vezi intai pentru care din sistemele de operare ai drivere compatibile, oficiale. Unde e Xp, se gaseste si pentru Vista si chiar Windows7 Starter. Acum depinde si de seria dispozitivului tau. Verifica pe pagina producatorului ce variante exista.

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ce configuratie are laptopul?

| StochitaCatalin a răspuns:

Se poate pune, recomand windows 7. Dar mai bine il lasi cu windows xp pentru ca windows 7 consuma destul de multe resurse si daca laptopul e slab nu o sa faca fata

| CinevaNou a răspuns:

Daca vrei sa astepti 5 minute sa porneasca, da.

| iInfinityDarkness a răspuns:

O să-ţi meargă foarte foarte greu.
Mai bine pui o distribuţie linux pe un pc vechi. Puppy linux are cerinţe mici.