| Yonelush94 a întrebat:

Dacă am contul dezactivat de către cei de la Facebook îl mai pot recupera? Am trimis deja formular și în cât timp primesc răspuns? Eu nu mai am acces la emailul de la Facebook cum pot ști ce-mi vor răspunde sau trebuie sa aștept pana mi-l vor debloca? Mulțumesc

6 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Buna, cum ai reusit sa ti-l dezactiveze? Ce reguli ai incalcat? Eu de 3 luni ma chinui si tot ce pot face este sa ma blocheze 30 de zile.
P.S.: Eu am depus o contestatie deoarece mi-au dezactivat un cont vechi in 2018 si nici pana acum nu am primit raspuns de la ei.

| Yonelush94 explică (pentru Werrich):

La fel am postat haine vânzări zice o fata ca am postat cu emblema adidas de aia am 2 săptămâni am mai avut blocat acum un an dar 2 3 zile

| Werrich a răspuns (pentru Yonelush94):

Mulțumesc pentru răspuns. Blocarea este altfel: prima incalcare: 24 ore, a doua abatere: 7 zile, a treia abatere blocare de la 30 de zile /abatere. Pentru dezactivare înseamnă că ai o folosit o marca înregistrata fără drept.

| Yonelush94 explică (pentru Werrich):

Pai cred ca abatere am dar nu am de u de știi am avut pentru 24 h odată și acum nu stiu cred ca 30 zile dacă spui ca știi ca asa este pai tu de unde știi ai avut toate acestea?!

| Yonelush94 explică (pentru Yonelush94):

Și ai idee cum pot lua legătura cu ei ca am trimis formular dar eu numai știu emailul de la Facebook ca îl am demult și l-am făcut special pentru Facebook și cum ma vor contacta iei pentru răspuns dacă mi-l va debloca sau nu eu asta nu înțeleg

| Yonelush94 explică (pentru Yonelush94):

Am cam 14 zile decând mi lau dezactivat... Și din câte am înțeles zice ca dacă nu ți l deblochează nu ai acces nici la instragramul și vad ca încă am acces la instragram