| Sobolan123 a întrebat:

Daca am cumparat un sistem desktop pc si vreau sa schimb sursa se poate? ce sursa imi trebuie pentru i5 4460 3 20 ghz, placa video Asus nVIDIA geforce gt730 2 gb 128 bits, 8 gb ram 1600?
funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate. Calculeaza-ti singur: http://outervision.com/power-supply-calculator
Trebuie sa tii cont de faptul ca o sursa obisnuita da cel mult 70% din cat scrie pe ea si o sursa certificata poate ajunge la 80-85 %.

| Sobolan123 explică (pentru Salontanul):

Merge orice sursa?

| Salontanul a răspuns (pentru Sobolan123):

Da.

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Felicitari, ti-ai luat un sistem de rahat. Daca iti merg jocurile cu picioarele sa stii ca nu sursa e de vina...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la ce sa schimbi sursa? happy

| Sobolan123 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca face fata, mi se pare slaba, 300 de W. nici n-am UPS

| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Minim 500w As-i zice ca una de 600-700w reali e chiar foarte bine...Deoare ce aceea placa video chiar consuma,, curent,,