| Cedryk2 a întrebat:

Daca am doua memorii ram de 1024mb iar calculatorul are doar 2 sloturi, pot pune in loc de cele doua memorii ram de 1024 mb cu ddr2 o memorie ram de 4gb dar ddr3?

4 răspunsuri:
| TEDY2012 a răspuns:

Nu poti pune. Daca PC-ul tau foloseste memorie ram DDR2 atunci doar din aceasta poti folosi. Poti incerca sa iti pui 4gb de DDR2.

| Cedryk2 explică (pentru TEDY2012):

Am cautat, dar nu am gasit placi ddr2 de 4gb, doar 2gb si 1gb

| TEDY2012 a răspuns (pentru Cedryk2):

Daca vrei sa iti schimbi si placa de baza atunci cel mai bine nu te mai uitat de placi de ddr2, din cate stiu memorii ddr2 nici nu se mai fabrica si in al 2 lea rand ddr3 ca tehnologie sunt mai noi si mai eficiente.