| bogdan324 a întrebat:

Daca am in pc un procesor Intel core i7 atunci cu ce placa video ar merge mai bine? Nvidia gtx 590 sau ati radeon hd 7870?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu as alege gtx 670. gtx 590 e perfomrmanta, dar consumad e sparge. iar 7870 e mai putin performanta decat gtx 590, dar consuma si de vreo 3 ori mai putin

| Elektro a răspuns:

Eu stiu ca ati merge cu amd.Deci cred ca un 590 ar fi mai compatibil.E doar parerea mea...nu e 100% sigur ca nu am avut niciuna dintre ele

| miihaxxf a răspuns:

Ati radeon hd este mai buna deoarece placile ati sunt specilizate pe jocuri, multimedia etc...recomant ati radeon