| GhitaAndrei2000 a întrebat:

Daca am laptopul in garantie, cei de la eMAG pot sa-mi schimbe pasta termica si sa-l curete? Si daca il duc la un service nu se duce garantia?

18 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu umbla in el! Mai bine cumpara un suport cu cooler pentru laptop. https://bit.ly/3hoR314 Daca este inca in garantie pasta nu poate fi stricata.

| darrio2007 a răspuns:

Cam prea repede vrei sa faci asta, mai ales daca nu ai probleme cu functionarea lui. Ti se face dar contracost. Garantia acopera doar probleme tehnice care nu tin de modul cum il intretii tu.

| sierra1 a răspuns:

Chestia cu pasta e un basm invechit, lasă-l așa cum e că e bine

| GhitaAndrei2000 explică (pentru sierra1):

78 de grade in fortnite si minecraft, si 60 in browser pe un joculet?

| sierra1 a răspuns (pentru GhitaAndrei2000):

Se pare că trage din greu, ce-i ăsta, celeron cu 1g de ram?

| GhitaAndrei2000 explică (pentru sierra1):

I5 9300h 1650

| sierra1 a răspuns:

Stai cuminte, pierzi garanția (dacă cumva te interesează asta)

| GhitaAndrei2000 explică (pentru sierra1):

Daca pierd garantia cand il duc la service, mai bine cumpar pasta si il schimb, ca am vazut destule videoclipuri la modelul meu si stiu cat de cat

| sierra1 a răspuns (pentru GhitaAndrei2000):

Repet: faci o gafă dar fă tu ce vrei, sunt banii tăi

| GhitaAndrei2000 explică (pentru sierra1):

Astept sa iasa din garantie si dupa vad cum fac

| sierra1 a răspuns (pentru GhitaAndrei2000):

Noroc!

| GhitaAndrei2000 explică (pentru sierra1):

Daca ai fi in locul meu ce ai face?

| sierra1 a răspuns (pentru GhitaAndrei2000):

Exact ce am spus la prima intrervenție

| GhitaAndrei2000 explică (pentru sierra1):

Sa l las asa?

| sierra1 a răspuns (pentru GhitaAndrei2000):

Repet : Exact ce am spus la prima intrervenție

| dinaprilie a răspuns:

Stai cuminte, nu e nici un mit. Pasta si curatarea doar daca ofera serviciul asta ei. Altfel nu sunt obligati sa o faca in garantie. Aditional poti sa il duci la un service fara a pierde garantia DOAR pentru a da capacul jos fara a interveni mai "altfel". Poate poti sa o faci tu acasa. Te uiti la un filmulet pe Youtube si vezi cum au facut altii.

| Gligore2000 a răspuns:

Presimt ca urmatoarea va fi ceva de genul:
Am inlocuit pasta termoconductoare si nu mai porneste, ce sa fac?

| existential a răspuns:

De ce nu astepti sa iasa din garantie si apoi ii schimbi singur pasta? Ai asa multa incredere in Depanero? Parca cu ei lucreaza eMag.