| anonim_4396 a întrebat:

Daca am liceenta la Win10 pot verifica la ce PC mai este activata in afara de al meu?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Tu nu poti verifica, dar Microsoft poate (si o si face periodic).
Daca acelasi numar de serie este activat pe mai multe calculatoare (piraterie) atunci au metode sa le "scufunde", obligand utilizatorul sa stearga widows-ul si bagand seriile electronice (Mac) ale calculatorului intr-o baza de date special (lista neagra).
Ulterior, acele calculatoare vor fi nevoite sa reinstaleze frecvent windows-ul fiindca "face figuri" big grin.
Acesta este si motivul principal pentru care multi trebuie sa-si reinstaleze windowsul lunar sau chiar saptamanal... tongue

2 răspunsuri:
| Dolores214 a răspuns:

Nu poți

| RAY a răspuns:

Ce licenta ai tu de windows?