| Sense8 a întrebat:

Daca am niste poze vechi(sunt color), pot sa fac dublura la ele? Sa le scanez sau ceva? Sunt facute pe camera cu film, dar nu mai am filmul. Deci pot sa fac cumva? Mersi anticipat!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se pot scana, dupa care se pot si retusa, corecta.
Daca le lucreaza cineva priceput si cu rabdare, pot fi mai bune decat originalele.

| Ironwin a răspuns:

Poti sa le scanezi cum spui si tu sau cea mai rapida varianta este sa le faci o poza cu telefonul (dar sa aiba o camera decenta) sau un aparat foto mai bun si in lumina potrivita o sa iasa ca si scanate.

| Goddess23 a răspuns:

Mergi la Kodak si rezolva ei. Cat despre pret e ieftin nu te ajunge mult.