| anonim_4396 a întrebat:

Daca am norton power easier pot sa folosesc avast?
Si app nu gasesesc cum sa dezinstalez norton power easier practic nu e program da e clar ca il am (cred) in prumu si ultimul rand care l-am observat este ca cand pornesc sau incid windows-ul/pc-ul apar niste propoziti din astea cum e de exemplu "Welcome" inainte imi apareau in jur la maxim 4 propoziti acum cam 14 si asta sa intramplat cand am instalat aia si nu stiu cum o dezinstalez.

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Norton power eraser e un utilitar antivirus. Nu se instaleaza. Nu e un program antivirus care sa ramână activ permanent.
Îl folosesti o singura data apoi il stergi de pe desktop. Nu lasa urme.
Propozitiile respective apar din alte cauze.
Daca vrei sa instalezi un antivirus eu recomand avast free.
Il descarci de pe site-ul oficial, il instalezi, te inregistrezi cu adresa ta de e-mail si esti protejat un an.
Dupa instalare schimbi limba din engleza in română, apoi intri la setari si in bara laterala intri la actualizare---> si actualizezi definitiile.
In final faci o scanare tot sistemul si vezi ce virusi depisteaza(dureaza cam o ora si timp de 30 - 40 minute arata ca a scanat 0%, trebuie sa ai rabdare)
Mai poti face o scanare la pornire dar asta dureaza 2 ore si jumate de ti se lungesc urechile.
Eu asta folosesc. Avastul nu intra in conflict cu Norton power eraser.
Mult succes

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Era bine daca spuneai si ce Windows ai. Orice program se dezinstaleaza din Control Panel/Programs and features