| AlexPFS a întrebat:

Daca am o carcasa MiniTower, ce fel de sursa caut? ATX? MATX? IATX?

4 răspunsuri:
| AlexPFS explică (pentru 6684464):

Pai. chesti aici este ca eu am un PC intr.o carcasa ca aceasta :http://www.pcgarage.ro/......b-freedos/ iar aceasta nu este tocmai o carcasa mare daca ma intelegi si la fel si placa. nu prea cred ca e ATX.

| 6684464 a răspuns (pentru AlexPFS):

Nu conteaza. Tot ATX iti iei. Vezi la dimensiuni, dimensiunile cred ca difera.

| AlexPFS explică:

Nu am ce alte detalii sa dau.
am un pc minitower, cu un r7 350, mi.am cumparat un gtx 960 strix oc, si imi trebuie o sursa pentru ca aia veche nu tine.pc ul nu cred ca este cu placa de baza ATX, deci, nu stiu ce sursa sa ii caut. ce format de sursa