| nExTwHo a întrebat:

Daca am o placa video cu tipul memoriei : GDDR5 pot sa pun o memorie DDR3 de 8 GB ( P.S: Nu cred ca m-am exprimat bine, sper sa intelegeti ce vreau sa spun )

Răspuns Câştigător
| xAnonimMM a răspuns:

Normal ca o sa ti se potriveasca, placa video nu are nicio legatura cu RAM-ul.Dar trebuie ca placa de baza sa suporte DDR3 si DDR5

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ce placa de baza ai?

| Ineys a răspuns:

O sa ti se potriveasca fara probleme, sunt componente separate, individuale. Si nu cred ca exista ram DDR5... daca e s-o luam dupa logica ta, deci o sa-ti mearga fara probleme.

| LDCCristi a răspuns:

Memoria GPU nu are nici-o legatura cu Random Acces Memory(RAM).RAM GDDR5 nu exista dabea a aparut 4 pe placile Xtreme.
Daca placa ta de baza suporta DDR3 si 8 GB poti sa pui.

| raducu1205 a răspuns:

Nu, nu cred ca o sa ti se potriveasca, funda?