| madalinfindrihan a întrebat:

Daca am o sursa de 250W va merge o placa video de 300-350?

Răspuns Câştigător
| DryIce a răspuns:

Da man normal. Faza e alta, cand e in sarcina, mai ales in oc, ea cere curent ca memory clockul consuma mult. Daca nu are curent destul vor aparea artefacte. Sau va suge tot curentul din pc iar procesorul nu va mai avea el destul. Oricum ceva va da artefacte. Daca e la "relanti" adica in desktop fara sa faca nimica va merge ok.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-i dat funda degeaba aluia. Nu asta-i problema, insa. Nu va merge placa video. Tot PC-ul va merge la relanti si nu vei reusi sa intri intr-un joc mai ca lumea.

| CPAElites a răspuns:

Depinde de placa video si ce sursa e aia!
Ce placa video vrei sa cumperi?
Ce sursa e? Vreau seria si numele producatorului!

| SasNetRomania a răspuns:

Cumva vrei sa pui un 980ti sau un r9 390 pe o sursa de 250w? rolling on the floor doar alea consuma foarte mult.
Si cu siguranta ca nu va duce.
zi-ne si noua ce placa video vrei sau ai?
dryice numai abereaza.

| Roxin a răspuns:

Salut!

Daca am un motor de 1.3 benzina, pot sa fug cu 300 km/h?
Trage tu concluzia.

O zi buna!

| blAster85 a răspuns (pentru Roxin):

Potilaughing)daca te trage unu cu un bolidlaughing