Întrebare recomandată | Speranta12 a întrebat:

Daca am revolut pe telefon, pot plati contactless direct cu telefonul din aplicatie? Sau nu? Sau trebuie sa bag cardul revolut in google pay ca sa platesc cu telefonul?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Nu se poate. Au o aplicatie dar nu este valabila pentru Romania.

| AureliusTPU a răspuns:

Unele smartphone-uri nu pot plati dar nu iti recomand deoarece poti sa ai functia activata si sa aiba tot un telefon la fel si sa faca transferul de bani.

| Speranta12 explică (pentru AureliusTPU):

Pai eu nu vorbeam de telefon in sine, ca el are functia NFC. Eu intrebam de aplicatia Revolut daca se poate plati cu ea prin telefon...

| AureliusTPU a răspuns (pentru Speranta12):

Da stiu ca merge dar nu mai folosesc de mult revolut

| ViruseZ a răspuns:

Pentru a plati contact-less cu telefonul, cu un card revolut, iti trebuie Google Pay sau Samsung Pay sau orice alta aplicatie oferita de compania ce a produs telefonul.