| andrefrancais a întrebat:

Daca am scapt o picătură mica de superglue pe capacul de la laptop din greșeală, mai am garanție la acesta?

8 răspunsuri:
| Uvox a răspuns:

Normal ca da, ca doar nu afecteaza funcționarea si nu l-ai "folosit necorespunzător".
In situația cand vei avea nevoie de garantie, daca te refuza pentru picătură asta, le spui ca altii isi lipesc abtibilduri cu pisicuțe dar tie-ti place așa cu model. happy

| Tpufan123 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci!
Daca ai scapat lipici si ai o alta problema care necesita service atunci cred ca ai garantia! Dar daca vrei sa scoti "picatura" de glue nu cred ca te va ajuta un service.

| andrefrancais explică (pentru Tpufan123):

Am stricata placa de baza
Si vreau sa duc in laptopul in garanție si sa imi puna alta

| Tpufan123 a răspuns (pentru andrefrancais):

Da, deci ai 99% sanse sa iti accepte garantia! De curiozitate, ce lap ai? happy

| andrefrancais explică (pentru Tpufan123):

Dell

| Sara1248 a răspuns:

Nu, greseala a fost a ta, nu provine dintr-o defectiune tehnica.

| MariaAdelimaMarta a răspuns:

Din păcate da.

| MariaAdelimaMarta a răspuns:

Da, din păcate.