| king5151 a întrebat:

Daca am semnat un contract online cu Digi si am bifat o anumita viteza de internet, pot sa o schimb?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal! Cu 30 zile inainte trebuie sa intri pe site-ul lor si sa faci o sesizare. Pentru asta trebuie sa ai un cont la ei. Suna-i si intreaba-i cum sa-ti faci un cont. Poate ca iti ia cineva sesizarea chiar atunci doar ca trebuie sa ai rabdare mare la telefon. Eu am stat si o ora.

| darrio2007 a răspuns:

Da, dar se schimba si costul abonamentului.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, sună la firmă (chiar si acum, dar e ok si mâine dimineață) si soliciti o modificare in contract. Se rezolvă si telefonic, dacă esti titularul contractului. Dacă e unul dintre părintii tăi, va trebui să sune ei.

| mi25 a răspuns:

Exista o perioada de gratie in care nu poti schimba abonamentul cu o valoare mai mica. Cu o valoare mai mare, oricand.

| 19flo79 a răspuns:

Practic, schimbi viteza schimbi si pretul abonamentului...