| HardcoreCountry a întrebat:

Daca am sters un document word si dupa aceea am golit Recycle Bin-ul, cum fac sa il recuperez? Help repede va rog ca era tema mea la romana 18 paginicrying.

17 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Eu nu iti dau un raspuns la intrebarea ta pentru ca nu vreau pur si simplu. ma dezgusta prea mult lipsa ta de judecata!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ma intreb de ce ai sterge o tema de 18 pagini cu atata simt de raspundere!
Din pacate, cred ca va trebui s-o scrii din nou.
In orice caz, data viitoare, incearca sa citesti cu atentie intrebarile Windows-ului, inainte de a da click pe "delete".

| Altu a răspuns:

Nu stiu de ce va inghesuiti toti sa raspundeti ca nu se mai poate daca nu va pricepeti si s-a mai dat de 7 ori raspunsul asta inainte.
Foloseste cu incredere Recuva, e gratis si functioneaza daca nu s-a reinscriptionat suprafata respectiva de disc.
Bafta si grija pe viitor.

| kcara a răspuns:

Salut, poti folosi RECUVA pentru a-l recupera. Daca nu ai mai adaugat nimic in partitia unde era salvat documentul. Gen muzica filme alte documente. Gasesti recuva cautand pe google. E gratis si e simplu de folosit. Acum ca idee in momentuul in care stergi definitiv un fisier, el nu e de fapt sters cu adevarat si doar nu mai apare printre fisierele tale, cu toate ca el mai exista pe hard. Cand fisierul e sters de fapt se permite scriere peste acest fisier, pe cand atunci cad fisierul nu e scris, scriere peste fisier e blocata. De aceea pentru recuperarea lui e nevoie sa nu fi adaugat noi fisiere in acea partitie.

| romanionu a răspuns:

Nu mai ai nicio sansa...

| mitika_9299 a răspuns:

Daca stii cum sa vezi fisierele ascunse vei gasi in C: sau D: unde l-ai avut un director $RECYCLE.BIN si s-ar putea sa il gasesti acolo, sau sunt o duzina de programe de recuperat fisiere sterse dar fiin un document word e ca si cum ai cauta acul in carul cu fan.

| Bloo2 a răspuns:

De ce raspundeti daca nu stiti? normal ca se poate recupera. eu am recuperat 10 doc-uri word sterse din calculator cu ajutorul programului Recuva big grin

| George_2045 a răspuns:

Nu cred ca mai poti... imi pare raustraight face

| Ŵ๏๏Dy™ a răspuns:

Nu il mai poti recupera...trebuie sa l scrii din nou

| mysteryo_3033 a răspuns:

Exact...il scrii din noulaughing(scuze dar nu se poate...de acum fii atenta)

| necunuscutul a răspuns:

Vezi daca poti face ceva cu programul Recuva
download http://www.piriform.com/recuva/download

| GabiCh93 a răspuns:

Http://fisierulmeu.ro/260GN61H9FHZ/diskdigger-rar.html
Este un program de recuperat date sterse care se numeste DISKDIGGER. Dupa ce downloadezi fisierul, dezarhiveza-l si apoi da-i dublu click pe iconita lui. Nu trebuie instalat. O sa iti apara o fereastra mare in care sunt sursele de memorie care pot fi scanate. Alege de acolo Hard-ul sau Stick-ul sau ce vrei, si ii dai sa scaneze.
Dupa ce termina de scanat o sa te trezesti cu o gramada de fisiere de muzica, documente, poze, videoclipuri pe care le-ai sters si de care poate nici nu iti mai amintesti. Asigurate ca locul in care le salvezi are destul spatiu.

| didee a răspuns:

Nu mai ai ce face. Dar de ce l-ai sters?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii numele fisierului, esti salvata! Te duci la start, search, all files and folders, unde scrie all or part of the file name scrii numele fisierului, dupa care dai pe search si il poti gasi acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie scris din nou. foloseste UNDELETEwinking

| alex_9231 a răspuns:

Il scrii din nou.winking