| XYZsnick a întrebat:

Daca am sticla la telefon sparta si i-o dau jos(pentru ca nu mai e folosibil asa), mai poate fii folosit telefonul fara sticla?

Răspuns Câştigător
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Se poate folosi dar sal ti protejat

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca este folie de sticla poti sa o inlocuiesti la un servis sau magazin avizat

| Iunix a răspuns:

Dacă e doar sticlă bănuiesc că nu are legătură cu circuitele telefonului, deci nu-l va afecta. În schimb gândeşte-te că sticla aia protejează ecranul, ecranul poate fi sensibil la atingere dacă nu mai e protejat de sticlă.

| Ironwin a răspuns:

Alexik, nu poti sa mai folosesti telefonul pentru ca acea sticla este de fapt touch screen-ul si nu mai poti sa interactionezi cu telefonul. De vazut o sa se vada normal (asta daca nu este defect si display-ul). Din pacate raspunsul lui Daniel este incorect, chiar daca pe tine te avantaja.

| DeniiSupreme a răspuns:

Nu,pentru ca daca dai sticla jos nu va mai merge touch-ul.