| CarpatNature a întrebat:

Dacă am un laptop cu i3 6006U, hdd de un tb placa video Intel hd graphics 520, o sa ruleze windows 10 decent sau o sa ruleze greoi?

5 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Decent da.Gen poti sa intrii pe Youtube, Facebook, sa scrii un proiect, etc fara bai.

| CarpatNature explică (pentru ClaudiuM1997):

Ok, am pus intrebarea asta sa vad daca are o problema calculatorul meu, pe win 8.1 porneste in maxim 20 de secunde si in windows 10 porneste in 2 minute. Meniul de start in win 8 se deschide instant, iar la win 10 se deschide cam greu. Ma gandeam sa cumpar un ssd si niste memorie RAM, oare are laptopul meu o problema de ruleaza win 8.1 fara probleme si win 10 cu multe probleme? Multumesc anticipat.

| flixbuster a răspuns (pentru CarpatNature):

Daca iti merge bine cu Win 8, lasa-l asa ca pana in Ian 2023 nu te doare capul. La Windows 10 te joci de-a prinselea: il faci sa mearga, peste 6 luni Microsoft scoate un feature upgrade si il strica - si tot asa.

| CarpatNature explică (pentru flixbuster):

Da, ai dreptate.

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru CarpatNature):

Sincer win10 e mai optimizat pentru un SSD decat HDD.Eu am avut un laptop cam ca al tau de bun si chiar si cu un win 10 curat se misca greu. Dupa ce am pus SSD parca e alt laptop si tatal meu il foloseste si azi (are 5 ani vechime).