| flavius2k17 a întrebat:

Daca am windows 7 si au pe laptop windows 10 si am powerpoint pe 7 cum sa il aduc pe pc-ul cu 10

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Formuleaza altfel intrebarea, sa fie mai inteligibil.
Am inteles doar ca exista un laptop cu windows 10 si tu ai un PC cu windows 7, pe care ai un pachet Office.
Presupun ca vrei sa folosesti fisierele Powerpoint create pe laptop si pe calculatorul tau.

Cel mai usor este sa instalezi OpenOffice sau LibreOffice pe calculatorul cu problema (care n-are Office instalat).
Este cu licenta gratuita, usor de folosit si ai rezolvat problema. happy

| flavius2k17 explică (pentru Bula):

Nu nu eu zic ca am powerpoint pe pc si freau sa il am pe laptop dar daca il iau pe stick si il bag in laptop(stickul) nu imi apare powerpoint ci un fisier care nu se deschide

| Bula a răspuns (pentru flavius2k17):

Instaleaza OpenOffice sau Libre Office pe laptop, va rezolva problema.

| GdX a răspuns:

Instaleaza pachetul Office si pe PC-ul cu windows 10.

| Lioana a răspuns:

Ca sa ai PowerPoint pe laptopul cu Windows 10 trebuie sa bagi CD-ul cu kitul de Microsoft Office la laptop si sa-l instalezi.
Daca nu ai un astfel de CD sau macar un cod de activare, probabil ca nu ai licenta de Microsoft Office pentru cel de pe PC sau daca a fost preinstalat e licenta OEM pe care nu o poti muta pe alt calculator, deci nici pe laptop.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Il muti acolo cu un stick.