| QchiuQ a întrebat:

Daca amplificatorul(pentru chitara) e oprit se poate intampla ceva daca las amplificatorul conectat la chitara mai mult timp(peste noapte)?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Stiu cum functioneaza un amplificator, dar nu stiu cum functioneaza o chitara (electronica).
Amplificatorul nu poate pati nimic, daca e oprit.
In schimb, daca chitara ta e electronica si emite semnal in acest timp, ar putea fi probleme. Daca chitara e oprita (habar n-am daca se poate), nu se mai intampla nimic, daca e conectata.
Daca e o chitara clasica, nu electronica, sigur nu se va intampla nimic, pentru ca are in interior doar un microfon, nu sta nimic sub tensiune.

| Potterhead77 a răspuns:

Nu cred ca va fi nicio problema