| Jony123 a întrebat:

Daca as mai pune un cooler la unitate (carcasa) s-ar simti diferenta de temperatura? As vrea sa puna un cooler de genul asta : http://www.emag.ro/......P12025S1L3

Am facut overclok la procesor de la 2.6 GHz la 3.0GHz si ating temperatura si de 42 de grade citeodata, desi nu este una f mare parca mai bine ma simt atunci cind am 30-35 de grade... Deci s-ar simti ceva?

2 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Daca ai sloturi libere la carcasa poti sa il iei si sa il montezi (se monteaza foarte usor).
Vezi sa iei la dimensiunea pe care o ai tu in slotul ventilatorului de la carcasa.
Daca il pui in spate (sub sursa) pune-l pe exhaust (sa scoata aer).

PS: vezi ca ala se numeste ventilator. Cooler reprezinta ansamblul radiator + ventilator. tongue

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Da s-ar simti chiar foarte mult!