| xVaLy56 a întrebat:

Daca bag inca un ram la PC trebuie neaparat reinstalat windowsul pentru a functiona?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Fara griji, nu se strica nimic, nu trebuie reinstalat nimic, ram n-are drivere si nici legatura cu windows.
Ai grija sa fie acelasi tip de ram, aceeasi frecventa si aceeasi latenta cu cel deja existent, ca sa nu ai probleme de compatibilitate.
Bafta

6 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Nu strici PC-ul si nu trebuie instalat din nou.Pui placuta in slot si aprinzi PC-ul.Se instaleaza doar driver dar nu la RAM,ci la placa video,placa de baza, de retea, de sunet.etc.

| davidtm a răspuns:

Strici calculatoru. stai linistit

| username_5501 a răspuns:

Nu trebuie si nici nu strici nimic.Eu mi-am pus acum 2 ani inca o placut si calculatorul inca merge.Deaia au fost puse sloturile in plus ca sa fie folosite nu sa ocupe spatiu.

| FerLin a răspuns:

Nu. Il pui in slot si ii dai drumul.

| maryan940502 a răspuns:

Nu

| c3s6t9y a răspuns:

Nu trebuie sa reinstalezi windowsul! :Owinking