| anonim_4396 a întrebat:

Daca bag/scot cardul sd in/din telefon atunci cand e pornit, exista riscul sa se strice cardul?

6 răspunsuri:
| vladutcornel a răspuns:

Dacă îl bagi, nu e nicio problemă.
Când îl scoți, e posibil să apară probleme (nu neapărat probabil, decât dacă o faci des).
De preferat e să îi dai "Unmount" din Setări, apoi poți să îl scoți fără frică.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.tpu.ro/......clipul-nu/
Problema asta o fi din cauza cardului? La videoclipurile salvate in memoria telefonului nu-mi face nicio problema.

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Telefoanele mobile cu carduri de memorie SD nu pot fi salvate videoclipurile si pozele fara carduri!

| PogChamp a răspuns:

Daca il scoti in timp ce sunt prelucrate fisiere pe el exista riscul sa se corupa datele modificate.

| Sereny_Ifj_Jozsef_1999 a răspuns:

Nu, doar daca il fortezi, depinde de cum il scoti.

| Bitza0 a răspuns:

Trebuie doar sa apesi pe card si telefonul il scoate automat nu exista risc-uri