| niko67 a întrebat:

Daca bag tv analogic prin fibra de la digi câte tv pot pune? Si tv este LG si el are mai multe canale gasite dupa satelit le decodeaza, se vad?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

2 televizoare ai voie pe un abonament, pentru al 3 lea televizor platesti separat alt abonament, canalele sunt cam 130 deci ai destule mai ales ca nu toate emit full hd. Alea de pe satelit nu se receptioneaza decat ce au ei prin cablu atit, daca vrei tu alte canale la liber i ti pui pe casa sau pe balcon antena satelit fara abonament si prinzi doar programe turcesti arabe italienii nemtii, fara programe romanesti alea costă.

| sierra1 a răspuns:

Dacă-ți iei un distribuitor serios plus convertor, contectezi câte tv-uri vrei (totuși, analogic?)

... da scrie și tu mai cu atenție pe viitor

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru sierra1):

Da dar plăteste abonament dublu daca are mai mult de 3 televizoare in casa

| sierra1 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu interesează pe nimeni in câte direcții trimiti semnalul in casa TA

| sierra1 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

De fapt ei zic acum: "Poți conecta mai multe televizoare" deci ce spui tu e fals

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru sierra1):

As crezi tu eu i-am intrebat la digi si au spus ca doar 2 tv uri merg pe acelasi abonament, pentru al treilea tv platesti separat, dar daca tu stii mai binbe decît ăia de la Digi sa faca cum zici tu dar daca ia amenda o face jumi juma cu tine.

| sierra1 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e pe crezute : LA SEMNAL livrat prin fibră contectezi " mai multe televizoare" fără să se precizeze numărul lor. Dacă ție nu ți-e clar, te privește!

"spus ca doar 2 tv uri merg pe acelasi abonament" - asta era prin anii 1900 toamna