| Cronos126 a întrebat:

Daca cateodata imi scoate maicamea din priza calculatorul odata la 3 saptamani ca nu am facut temele se poate intampla ceva la pc?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, se poate imbarliga... ca si cunostintele tale de la scoala. big grin

| sierra1 a răspuns:

Sigur de va întâmpla faptul că economisești energia electrică și deci faci baaaani!

| anonimg a răspuns:

Calculatorul nu se va strica (nu se va arde) -nici o componenta din el. Dar se poate ca sa fie nevoie sa instalezi windowsul din nou; si odata cu acesta toate driverele si programele.
De acea iti recomand ca sa salvezi pe cd/dvd sau pe email pozele si tot ce stii ca ai important in pc. Sa faci lucrul acesta cat de repede poti si sa nu lasi pe mai tarziu.
Mai mult decat atat, temele prima data si apoi daca mai ramane timp, pc-ul. Mai tarziu este posibil ca sa nu mai primesti bani pentru piese noi, mai bune.

| Crackman a răspuns:

Dai una cu ciocanuwinking sa vezi ca nu mai scoate data viitoarewinking

| ziftode a răspuns:

Da, se pot corupe datele, de la sistemul de operare pana la chestiile la care lucrezi
spune-i sa apese pe butonul de pornire (windows-ul o sa faca shutdown corect) in loc sa il scoata din priza
SAAAAAAAAAAU
FA-TI TEMELE FFS! big grin

| HadesSs a răspuns:

Pai de ce nu iti faci temele ca sa nu ti-l mai scoata? laughing

| alexboss2020 a răspuns:

Se poate dar nu o sa se intample ceva grav, o sa trebuiasca sa instalezi din nou windows-ul si driverele! Pune ma mana pe carte baiatule ca este viitorul tau, ar trebui sa o asculti pe mama tawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul tau nu are legatura cu intrebarea.

| Cortex a răspuns:

Se poate stinge.

| Saicoth a răspuns:

Da se poate, de exemplu daca sistemul de operare este in curs de actualizare, se va corupe si nu va mai porni.
Mai poti sa pierzi alte date, daca se scriu pe HDD in acel moment, de ex salvari la un joc.
In rest hardware-ul nu este afectat mult. Poate doar la intreruperi mai dese si repetate.