| Skipper09 a întrebat:

Daca comand de pe pc garage trebuie sa platesc transportul? Plata se poate face prin numerar si este identic ca eMAG si altex?

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

12 lei transport, in rest la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/info/livrare/costuri/

Transportul este gratuit in limita a 5.00 kg pe comanda.

Plata kilometrilor suplimentari (livrari in afara ariei de acoperire a firmei de curierat rapid) este suportata de PC Garage S.R.L.

Costul livrarii comenzilor care nu se incadreaza in promotia "Transport gratuit" este intre 1, 19 RON si 2, 38 RON pentru fiecare kg suplimentar care depaseste greutatea de 5.00 kg.

Plata numerar la curier (ramburs) implica o taxa financiara de 11, 90 RON - TVA inclus.(Adică dacă nu plătești on-line fix în momentul când o comanzi mai plătești încă 12 RON)

| Sarcopt a răspuns:

Dacă comanzi sub 200lei transportul este de 12lei.

| Andrei900Boss a răspuns:

Ca pe orice, transportul 12 lei daca e sub pret ridicat e gratuita comanda.

| Adrian926a a răspuns:

E identic ca la eMAG, platesti coletul+ taxa de livrare care e de 12 sau 15 lei