| kMirke a întrebat:

Dacă, comand un joc de la eMag pe dvd, mai are vreun cod de se poate activa pe Steam sau rămâne doar pe dvd? Că nu am dvd writer

3 răspunsuri:
| Daniel9988 a răspuns:

Dvd e dvd, ce cod sa aiba? Cumpara de la Altex licenta Steam de la raionul de gaming....Nu stiu daca se poate si online.Incearca!

| ȚuȚu7373 a răspuns:

Bro,ai codul acolo in cutie in partea dreapta a cd-ului. I-al cu incredere! Asa mi-am luat si eu Euro Truck Simulator 2, tot pe cd si am codul de activare, dar mai usor este sa iti faci cont de steam daca nu ai si sa iti pui banii direct pe contul tau de steam.

| CM7YRE a răspuns:

Daca il cumperi ca cd/dvd, codul e-n interior. Nu il activezi pe steam, daca e retail, il poti adauga in library la steam daca vrei.