| ungurubulan24 a întrebat:

Daca cumpar un calculator cu blaca video integrata pot sa schimb placa video, sau trebuie sa i-au alta placa de baza?

funda!

Răspuns Câştigător
| tricky a răspuns:

Placa integrata inseamna ca e pe placa de baza. Poti sa cumperi o placa video separat si sa o bagi in placa de baza si o sa mearga.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa pui linistit o alta placa video. Calculatorul va folosi, dupa nevoi, placa video integrata ori cea dedicata. Numai bine!

| ovidiu13b a răspuns:

Poti sa-i pui tu alta placa video, anuland-o pe cea integrata happy
p.s : Se anuleaza automat cea integrata odata ce ai adaugat o placa video.