| anng2010 a întrebat:

Daca cumpar un calculator si are sistem de operare: Linux pot sa instalez pe el windows 7, vista sau xp?

Răspuns Câştigător
| NebunulIT1234 a răspuns:

Poti sa instalezi Windows XP/Vista/7 pe un PC cu Linux, dar ai grija ca inainte de instalare sa nu faci greseala de a sterge fisierele din hard.Hardul trebuie formatat dupa care poti incepe sa instalezi Windows. Daca vrei mai multe amanunte PM.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da se poate că Linux e prieten cu Windows numai Windows cu Linux nu.

| Nelushu a răspuns:

Da, poti sa stergi linuxul apoi, cu un CD bootabil XP (de expl.) poti repartitiona discul, formatezi, instalezi; sau poti instala o varianta de "win" care sa functioneze in paralele cu linuxul. Pe net gasesti turoriale amanuntite. Bafta!

| DanyPavel a răspuns:

Poti.