| Winners10 a întrebat:

Daca cumpar un incarcator auto wireless trebuie sa aiba si telefonul functie de incarcare wireless sau merge oricum?

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca iti cumperi bilet de avion, merge sa mergi cu elicopterul? Ca deh, zboara si-ala. Ceva gen a fost intrebarea. Pe scurt, functioneaza daca ai incarcare wireless pe telefon, altfel, logic, n-ai cum sa le legi decat daca incarcatorul wireless are si optiunea de "fir".

| darrio2007 a răspuns:

Si telefonul trebuie sa fie compatibil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca trebuie sa aiba si telefonul

| CarcotasulVesel a răspuns:

Evident ca trebuie sa aiba

dar sa fii atent, TREBUIE sa ai si un incarcator puternic de masina la acel wireless (care pentru masina, chiar costa mai scump), cu cel putin 2 amperi, atlfel incarcarea wireless o sa mearga extrem lent, o sa se intrerupa, etc... si oricum wireless charging merge foarte lent (la telefonul meu tine de 3-5 ori mai mult decat pe un charger slab dar cu fir) si iti si incalzeste telefonul

curand o sa apara wireless FAST charge si ala o sa mearga bine, dar pana atunci...

| DoctorWh0 a răspuns:

Doamne ce întrebări... Îți cumperi mașină da tu nu ai carnet de conducere. Ai voie sa mergi pe strada? Nu nu merge daca telefonul nu are wireless charging. Daca e din metal telefonul(pe spate) nici nu te consuma să mai cauți... Undele nu trec prin metale(nu alea de la pad)

| iDarkness a răspuns:

Telefonul trebuie sa fie compatibil.

| Winners10 explică:

E rau sa fi prost? Daca ai vrut sa raspunzi puteai da si un raspuns simplu... dar asa e natia noastra.