| marius577 a întrebat:

Daca cumpar un laptop nou, cu windows 8 pe el,ce programe sunt instalate?
Are instalat internet explorer, sau trebuie sa-l instalez eu?

5 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Da, are Internet Explorer instalat. Are aceleași aplicații pe care le are și Windows 7, doar ca la ele s-au mai adăugat și cele Metro UI. People, weather, sport și altele.

| al3xander a răspuns:

Pai cam aceleasi programe ca windows 7. da, internet explorer este deja instalat (versiunea 10), problema este ca nu ai butonul Start ca la windows-urile precedente (are doar interfata Metro insa sunt o gramada de programe care fac butonul start clasic). in rest aceleasi programe ca l windows-urile precedente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 8 = Windows 7 + MetroUI.

| CristiSeeker a răspuns:

Cel mai probabil are Internet Explorer instalat si alte aplicatii rudimentare, de genul Movie Player, Movie Maker, Image Preview, niste jocuri din epoca de piatra, un calculator, Paint, s.a.m.d.
Nu sunt 100% sigur pentru ca nu am avut ocazia sa lucrez pe Windows 8, inca. Astept cu nerabdare sa il testez big grin.

| CeViataDeRahat a răspuns:

Salut!
Orice Laptop cumparat nou, are toate programele licentiate instalate si mai ales Windows 8... Este o "smecherie " comerciala sa-i zic asa prin care atrag clientii. Mai sigur te duci la un reprezentant al magazinului de unde intetionezi sa-ti achizionezi laptopul.Bafta!