| Sorin2003 a întrebat:

Daca cumpăr un PC gata făcut de pe Amazon pot sa îi schimb carcasa?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Schimbarea carcasei presupune să scoți toate componentele și să le muți în noua carcasă. Asta presupune că știi suficient despre această operație.

| mihai69 a răspuns:

Nu te oprește nimeni.

| NLS a răspuns:

Primele chestii care trebuie inlocuite intr-un PC preasamblat sunt sursa, apoi placa de baza.
Asta din cauza ca in marea majoritate a cazurilor sunt extrem de slabe.

| OmBanal33 a răspuns:

Daca iti cumperi un PC gata facut, daca deschizi capacul carcasei pierzi garantia, de aceea majoritatea merg pe piese.
Pe carcasa se afla un abtipild, iar daca il rupi pierzi garantia.
Daca nu te intereseaza, da, poti schimba carcasa.

| Roger645 a răspuns:

Poti lua restul de piese din tara, in afara de carcasa. Si ai si garantie.