| SDavidS a întrebat:

Daca cumpar un router wireless cu porturi RJ-45 este mai buna decat LAN, WLAN?

Răspuns Câştigător
| SDavidS explică:

Nu, e foarte bine, ia-l pe asta.

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Porturile RJ-45 sunt denumirea tehnica pentru porturi LAN. Eu zic sa cumperi un router cu wi-fi (wlan). Ai net si prin cablu (4 porturi LAN RJ45) si prin Wi-Fi (WLAN) pentru telefon sau laptop.

| SDavidS explică (pentru Intruder19):

Daca cumpar asta e bine sau sa ma uit mai putin?:http://www.altex.ro/......j-45-negru

| SDavidS explică (pentru SDavidS):

Nu, e foarte bine, ia-l pe asta.

| Intruder19 a răspuns:

Sau te poti uita la un D-Link sau tp-link.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

RJ-45=LAN
WLAN= Wireless Local Area NAetwork
Deci, ca sa clarificam, toate routerele au porturi RJ-45/LAN, iar calitatea routerului depinde de tehnologia pe care o foloseste, de numarul de antene, de viteza de transmisie (2, 11, 54, 100, 150, 300, 450 MBps) etc.

| SDavidS explică (pentru anonim_4396):

WLAN, LAN sau RJ-45 ca e mai bun?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

WLAN e routeru si RJ45 e portu unde bagi cablu de internet. WLAN se nuemste conexiunea care o face routeru

| Misulica3100 a răspuns:

Am eu un router nou nout cumparat de la evomag in garantie, D-Link dir 600 la 75 de lei eu am trecut pe unu de la click net primit cadou. te interseaza e perfect pentru tine

| Misulica3100 a răspuns:

Am eu un router D-Link dir 600 in garantie nefolosit de la evomag cumparat la pret de 75 de lei. e perfect pentru tine.