| needcolors a întrebat:

Daca cumpar un telefon de la cineva, achizitionat in aprilie de la Orange, cu factura si certif de garantie, pot sa intampin probleme la garantie in caz de defect daca nu sunt titularul facturii? Multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa ai probleme, garantia este pentru telefonul respectiv, indiferent cine este proprietarul si este valabila daca detii certificatul de garantie. Numai bine!

| antimulte a răspuns:

Nu ai nici-o problema, certificatul de garantie are pe el scrisa seria si IMEI-ul telefonului, persoana care il poarta nu conteaza atat, doar ca daca ai probleme, trebuie dus si ridicat dupa reparatie de la service de catre aceeasi persoana (nu frate, sora sau alte cunostinte). E valabil pentru orice retea, nu doar Orange.