| SacuiuRobert926 a întrebat:

Daca dai volumul maxim la o boxa poti pierde auzul daca stai 2 m de ea? Se aude cam cum spune telefonul la vreo 90 dB(nu mai mult).

8 răspunsuri:
| Mefist0 a răspuns:

Teoretic, sunetele peste nivelul de 85 dB pot cauza probleme de auz pe termen lung. Dacă stai zilnic cu boxa la maxim, chiar şi la 2 metrii distanţă, după un timp poţi să începi să ai probleme. Asta nu înseamnă că gata, o să îţi pierzi auzul, dar o să fi mai "tare" de urechi.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca-ti afecteaza auzul.

| Panamax a răspuns:

Iti poti pierde si dintii daca ai vecini nervosi.

Răspuns utilizator avertizat