| David1331 a întrebat:

Dacă dau enable la Intel Virtualization din BIOS o sa am mai multe fps în The Crew Wild Run sau?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Această tehnologie este destinată rulării maşinilor virtuale (sisteme de operare) prin intermediul unui program care poate face posibilă virtualizarea unei astfel de maşini într-un PC fizic (ca şi un server).
În mod implicit, acel program de virtualizare poate rula maşini virtuale doar pe 32 de biţi dacă acea funcție nu este activata. Odată ce este activată, programul este capabil de a rula mașini virtuale pe 64 de biţi, plus mici alte beneficii )dar nu legate de performanţă)
În concluzie, activarea acestei funcții nu va creşte performnţa în jocurilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nici alea de 32-bit nu merg fara VT-x dar acum depinde de procesor.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu

| David1331 explică:

Nu știu cum dar chiar am cu vreo 5 fps în plus =)

| LPCTSTR a răspuns (pentru David1331):

Probabil a activat o mai mare alocare ar memoriei ram sau utilizarea mai intensa a placii grafice.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Poate are placa lui video suport pentru virtualizare. Ca si procesoarele prind putintica viteza separandu-si activitatea dintre hypervisor tip 1 si tip 2.

Sursa: https://en.wikipedia.org/wiki/Hypervisor