| anonim_4396 a întrebat:

Daca dau factory reset (windows 7) mi se vor sterge doar datele si programele instalate? Sau si cele basic (recicle bin, computer ect)?

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Se numește System Restore sau reset, nu-i factory reset ca la Android.
Dacă selectezi opțiunea de a-ți păstra datele (Keep personal data) se vor șterge toate programele instalate de tine și se va reveni la așa zisa "setare din fabrică" fără să-ți afecteze datele de pe disk.
Programele de bază ale Windows-ului nu se șterg laughing. Ca și sfat, n-ar trebui să păstrezi datele personale pe partiția "C", partiția cu Windows-ul. Acelea ar trebui ținute pe partiții secundare. Totuși e bine să faci backup pe un hdd extern la partiții.

2 răspunsuri:
| gothicbat a răspuns:

Doar cele instalate, lol.

| Mt34 a răspuns:

Cele instalate