| Ella_6365 a întrebat:

Daca dau numarul meu de telefon cuiva din strainatate, ce cifre mai trebuie sa adaug?

10 răspunsuri:
| 1Many a răspuns:

Iti activezi rooming, numarul ramane la fel cu prefixul normal.

| marius577 a răspuns:

004, si apoi 07******

| Iulia_4983 a răspuns:

004 sau +4!
e tot aiahappy
funda?puppy dog eyes

| geo_fili_2006 a răspuns:

Tu nu adaugi nici o cifra, doar cel/cea din "strainatate" (exemplu Italia: 0039 sau +39).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa puna prefixu dar depinde in ce tara e pentru ca nu in toate tarile e la fel. De ex: daca dai nr. de telefon unei persoane care e in Spania el trebuie sa formeze prefixu care e 004 si nr tau de telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cifra ta norocoasa

| Candice a răspuns:

Exemplu : + 40722456789

| superDezastrul a răspuns:

004 apoi nr tau de ex. 00407477... pop frumoaso

| Xchr a răspuns:

Nici unul.Il dai asa cum e

| Xchr a răspuns:

Nici o cifra.Il dai asa cum e.