| xGamerZ212 a întrebat:

Daca de exemplu ma joc gta 5, am placa video de 1 gb si duce la limita in 30-40 fps, se poate supraincalzi placa? si arde sau ceva

6 răspunsuri:
| sayWhaaat a răspuns:

Intrebarea e daca are sau nu rost sa-ti pese daca se buseste sau nu placa aia laughing

Daca se supraincalzeste o sa stii, pentru ca o sa ti se inchida laptop / PC pentru cateva secunde.

| xGamerZ212 explică (pentru sayWhaaat):

Nu inteleg, e gt 430 nu e antica.

| sayWhaaat a răspuns (pentru xGamerZ212):

GT 430 e antica, plus ca e o placa care la vremea ei, acum demult, costa doar 400 de lei. Ca sa-ti faci o idee, entry level GPU-ul de acum 2 ani din 2017, RX 570, este literalmente de 15x mai bun decat placa aia, si comparatiile nu devin mai bune nici cand compari cu placi ieftine de gaming din 2015-2016.

| xGamerZ212 explică (pentru sayWhaaat):

Cred ca esti tu antic...

| sayWhaaat a răspuns (pentru xGamerZ212):

Uof, oameni care atunci cand nu au argumente se rezuma la ad-hominem-uri fumate.

| xGamerZ212 explică (pentru sayWhaaat):

Vai,tu ma scuzi